KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15649271
nr 1564 9271
Gösta Wesström
(1888-1981), Sverige
Oljemålning, Utsikt över Ljungan. Signerad och daterad 1949. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 34,5x43 cm
Gösta Wesström, svensk målare född 1888, död 1981 .
Utrop:
500 kr
måndag 18 september 2023
kl 19:01:49
Gösta Wesström
Läs mer om Gösta Wesström